OKEY PREZERVATİF

Prezervatifler yaklaşık olarak 400 seneden beri kullanılmaktadır. Milyonlarca kişi tarafından da gebeliği engellemek ve bulaşıcı hastalıkların önüne geçmek için kullanılmakta olan en yaygın yöntemdir. Hiçbir sorun teşkil etmediği içinde sağlık kuruluşlarına danışmadan her kişi rahatlıkla kullanabilir. Yalnızca lateks alerjisi olan kişiler buna göre özel olarak hazırlanan prezervatiflerden seçmelidirler.

Okey prezervatif, doğum kontrol yöntemlerini erişilir kılmak adına 1991 yılında piyasaya sunulmuştur. Sonrasında ise ilk kez 1992 yılında Türk televizyon yayınlarında prezervatif reklamı yayınlamıştır. Bu sayede de ülkemizde prezervatifin reklamı oluşmaya başladı. Prezervatif öncesinde de dediğimiz gibi oldukça etkili bir doğum kontrol yöntemi ve de cinsel yolla bulaşan hastalıkların engellenmesinde koruyucu olan özel bir üründür.

Okey, Türkiye’nin en güvenilir ve en kaliteli prezervatif markasıdır. Ülkemizde ise bu konuda ilklerin öncüsü olmuştur. Tap Vakfı tarafından da desteklenen okey prezervatifleri 11 yıldır ücretsiz hizmet vermekte olan Alo Okey ücretsiz cinsel sağlık hattı Tap Vakfı uzmanları ile beraber cinsellik konusunda ki soru işaretlerinin ortadan kalkmasına yardımcı oldu. Okey prezervatiflerinin var olma amacı ise toplumsal bilinci arttırmak ve ülkemizde ki prezervatif kullanma düzeyini yükseltmek yani yaygınlaştırmaktır. Bu sebeple de uzun yıllardır birçok sivil toplum kuruluşları ile ortak projelerde yer almaktadır.

Prezervatif alırken dikkat edilmesi gereken şeyler ise kaliteli ve sağlam olması gerektiğidir. Çünkü piyasa da birçok kalitesiz prezervatifler yer almaktadır. Bu sebeple kullandığınız prezervatifin sağlam olup olmadığına, yırtığının olup olmadığına dikkat etmek gerekmektedir. Okey prezervatifleri bu konuda önde gelen bir tecrübe ile yoluna devam etmektedir. Unutmayın ki prezervatifinizin sizi güvende tutması için sizinde güvenilir bir markaya ihtiyacınız vardır. Her ilişki esnasında yeni bir prezervatif tercih edilmelidir. Kullandığınız prezervatifleri direk çöpe atmalı ve her seferinde kullanılmamış ve paketi yeni açılmış prezervatif tercih etmelisiniz. Çünkü kullanılmış ve paketi daha önce açılmış prezervatifler size istediğiniz güveni vermeyecektir.

Okey prezervatifleri bebek istemeyen aileler için kesinlikle tam bir koruma sağlar. En iyi doğum kontrol yöntemlerinden biri olmakla beraber en güvenilir bir markadır. Cinsel yolla bulaşmakta olan örneğin AIDS gibi hastalıkların bulaşmasını engeller. Çünkü bu hastalıklar testler yapılmadan anlaşılabilecek hastalıklar değildir. Hem kendiniz hem de partneriniz için güvenilir okey prezervatiflerini tercih etmelisiniz. Okey prezervatif kullanmadan önce herhangi bir sağlık kuruluşuna gidip danışmaya gerek yoktur. Bu prezervatifler son derece güvenli olduğu için bütün kişiler rahatlıkla tercih edebilirler. Prezervatiflerin herhangi bir yan etkisi de bulunmamaktadır. Sadece lateks alerjisi olan kişiler ona göre prezervatifler tercih etmelidir.

Prezervatif takarken dikkat etmeniz gereken durumlar vardır. Bunların başında penisin erekte olması gerektiğidir. Sonrasında prezervatif penisin ucuna yerleştirilip, yuvarlayarak takılmalıdır. Prezervatifin ucunda boşluk bırakmayı unutmamalısınız. Basınç ile prezervatifin yanından taşma olabileceği için bu önemli bir ayrıntıdır. Bir diğer ayrıntı da prezervatif sadece ucuna takılmamalıdır. Penisi tamamen kaplamalı, ona göre dikkatle takılmalıdır. Her prezervatif tek kullanımlıktır. Kesinlikle yıkanarak tekrar kullanılamaz. Prezervatifler dikkatlice çıkartılmalıdır. Düğüm atılarak çöpe atılması tavsiye edilir. Ayrıca soğuk ve kuru ortamda korunmalıdır. Cepte veya cüzdan da taşınmamalıdır. Çünkü sıcak ortamda kalan prezervatiflerde bozulma gözükmektedir. Bir diğer ayrıntı da son kullanma tarihleridir. Bu tarih geçmişse koruyucu özellik kaybolmuş olabilir. Prezervatif paketi makas ile kesilerek açılmamalıdır. Okey prezervatif paketlerinin ona uygun açma yerleri vardır. Pakete uygun açmaya özen göstermelisiniz. Penis boyutuna göre veya istediğiniz şekle, özelliğe göre Okey prezervatifler mevcuttur. Kendinize uygun ürünleri tercih edip kullanmanız tavsiye edilmektedir.

https://www.dermoeczanem.com/okey-tenn-prezervatif-10-adet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir