Kategori: “Hamile Giyim”

Modanın Öncüsü Saten Giyim

Uzun yıllardır kadınların giyimine öncülük eden Saten Giyim birbirinden farklı kategoriler ile karşınızda bulunuyor. Kendine özgü tasarımları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran marka, modanın izinden giderek yeni kreasyonlarını kadınlara tanıtıyor. Her sene moda akımlarını dikkate alarak, ürünlerini tasarlayan marka sonbahar-kış ve ilkbahar-yaz koleksiyonları ile mevsimlere damgasını vurmayı başarıyor. (daha&helliip;)

Hamilelikte Kilo Alımı

Geçmiş dönemlerde, hamilelikte kilo alımı ile ilgili olarak, uzmanlar ne kadar az kilo alınırsa, annenin doğumu daha rahat yapacağı ve bebeğin daha sağlıklı doğacağını öne sürüyorlardı.

Günümüzde yapılan araştırmalara göre, annenin aldığı kilonun, bebeğin sağlığı ile orantılı olmadığı anlaşıldı. Günümüz uzmanlarının dediklerine göre, hamilelik döneminde annenin aldı kilolardan çok, bebeğin aldığı kilolar daha önemli. Yani hamilelik döneminde 7-8 kilo alan annelerin olduğu gibi, 30 kilo alan anneler de oldukça sağlıklı bebekler dünyaya getirebiliyorlar.

Hamilelik döneminde alınan kilolarda önemli olan, dengeli ve sağlıklı (hem bebek için, hem de anne için) beslenmek. Alınan kilolar bünye ile de alakalı olduğu için, hamilelik döneminde vücudunuz bolca su toplayabiliyor. Bu da sizin kütle ağırlığında değişikliklere neden olabiliyor. Çok kilo aldığınızda da doktorunuzdan bilgi almadan endişelenmenize gerek yok.

Hamilelik döneminde fazlaca alınan kilolara en büyük etmen, yanlış ve dengesiz beslenme. Bu dönemlerde, canım çekti diyerek yenilen, tatlıların, fastfood yiyeceklerin size ve bebeğinize hiçbir yararı bulunmuyor. Yanlış besleme alışkanlıklarından aldığınız kilolar sadece bünyenizde olumsuzluklara neden olduğu gibi, hamilelik sonrası dönemde de bu kiloları vermekte zorlanabiliyorsunuz.

Sağlıklı ve dengeli beslenmenin yanı sıra, size ve bebeğinize hiçbir yararı olmayan yiyecekler size gereksiz kilo olarak dönüyor. Gereksiz kilolar ise sağlıksız bir bünyeye neden oluyor. Hareketlerinizi kısıtlıyor. Zaten bulunduğunuz durum gereği hareketleriniz yavaşlarken, size almanız gereken vitamin vermeyen fastfood tarzı yiyecekler enerjinizi de gereksiz olarak düşürüyor.

Hamilelikte kilo alımı ile ilgili olarak, hamile kaldığınızı öğrendiğiniz ilk andan itibaren, konularında uzman doktorlara gittiğinizde, kadın doğum uzmanları nasıl beslenmeniz ya da nasıl beslenmemeniz gerektiğine dair size ayrıntılı olarak bilgilendiriyorlar. Ayrıca kadın doğum doktorunuzun yönlendireceği, uzman diyetisyenlerden de gebelik döneminiz de destek alabiliyorsunuz.

Hamilelik döneminde önemli olan bebeğinizin aldığı sağlıklı kilolar olduğu için, sizin aldığınız 7-8 kilonun ya da 20-30 kilonun bebeğiniz için bir önemi olmuyor. Sadece aldığınız fazla kilolar ileride sizin hareketlerinizi kısıtlayıp, sağlık sorunlarına neden olabileceği için bu konuda, doktorunuzdan destek alıp temkinli olmanızda fayda var.

Sağlıklı bir doğum için en gerekli olan beslenmenin de su olduğunu unutmayın ve günlük içmeniz gereken su miktarını tüketmeyi atlamayın.

Hamile Kıyafetleri ve Fiyatları

2013 Sonbahar- Kış sezonunun hızla açılmasının ardından, rengarenk, son moda ve yüzlerle çeşit ve model de kıyafette vitrinlerdeki yerini aldı. Bu sezonda hamile olan bayanlar için de, modayı yakından takip etmeleri, bu stresli dönemlerinde de şık olup, kendilerini iyi hissetmeleri için bolca alternatif sunuluyor.

 

hamile kıyafetleri

hamile kıyafetleri

Eski dönemlerde hamileler, çok az yerde bulabilecekleri, modadan uzak, üstelikte pahalı kıyafetler yerine, son dönemlerde neredeyse bütün bayan giyim mağazalarında, sezona uyan üstelikte makul fiyatlarla yüzlerce kıyafet bulabiliyorlar.

Yeni sezonlarda büyüyen firmalar, konseptlerine hem hamile bayan giyimi, hem de çocuk giyimi ekleyerek, ben ne giyeceğim stresinden hamile bayanları kurtarıyorlar. (daha&helliip;)

Yukar k