Kategori: “Gebelikle İlgili Sözler”

Hamilelik Testlerinin Güvenirliliği

Çoğu kişi hamileliklerini ilk olarak kendi uyguladıkları hamilelik testlerinden öğrenmektedirler. Bütün hamilelik testlerinin vermiş olduğu garanti %90 civarındadır. Hamilelik Testlerinin Güvenirliliği her zaman tartışılmak ile beraber vermiş oldukları %90 tahmin oranı oldukça yüksektir. Hamilelik testleri kanda hamilelik testi ve idrarda hamilelik testi olarak ikiye ayrılır. Bu iki hamilelik testide temel olarak vücutta gebeliğin oluşması ile birlikte yükselişe geçen hamilelik hormonu olarakta adlandırılan HCG hormonunun tespiti üzerine kurulmuştur. (daha&helliip;)

Gebelikte Aşerme

Gebeliğin erken belirtileri arasında yer alan aşerme hemen hemen tüm gebeler tarafından yaşanılan bir durumdur. Aşerme bazen bir yiyeceği çok istemek şeklinde ortaya çıkarkende bazen yiyeceklerden tiskinmek ve mide bulantısı olarakta ortaya çıkabilmektedir. Hamileliğin ilk üç ayında yaşanan şiddetli aşermeler hamileliğin ilerlemesi ile birlikte şiddetlerini yitirirler. Bazı durumlarda mide bulantısı olarak ortaya çıkan aşermelerin doğuma kadar devam ettiğide görülebilinir. (daha&helliip;)

Gebelik Haftası Soruları Cevaplıyor

Sitemiz gebelik haftası bu sayfası aracılığı ile gebelikle ilgili sorusu olanlara yönlendirmelerde bulunacaktır.

Gebelik ve hamilelik dönemleri ile ilgili olarak öncelikle gebeliğinizin kaçıncı haftasındasınız ve sorunuzun diğer detaylarını açık ve net biçimde(internette paylaşıldığını göz öninde bulundururarak) sorunuz.

İsim belirtmeniz gerekmez yorum ksımından isim yerine nicname veya soy isim yazmadan sadece isimle sorunuzu soraabilirsiniz. Mümkün olduğunca cevap vermeye veya yönlendirme çalışırız.

Hamile Kalmak İstiyorum

   Çoğu bayan için bir bebeği olması hayalidir. Hatta belki de en büyük hayali bir bebeğe sahip olmaktır. Ancak bu kadar çok istemek bazen ne yazık ki istekleri yerine getirmiyor. Acele etmeyin. Planlı hamilelik hem kadın hem de bebek için en sağlıklısıdır. Eğer hamile kalamıyorsanız üzülmeyin. En yakın zamanda düzenli bir ilişki ile olacaktır. Eğer siz de ve ya eşinizde herhangi bir sağlık problemi yok ise. Var ise her hastalık için mutlaka tedaviler vardır. Tedavinizi olduktan sonra doktor önerisiyle çalışmalardan sonra rahatlıkla bebek sahibi olabilirsiniz.

Gebe Kalmak için DUA

YA RABBİ
Dile getirdiğimiz her türlü eşsiz hamd ve sena ancak Sana mahsusdur.
Bütün salat ü selamlar rahmet ve selametlikler, iki cihan güneşi, baslarımızın tacı Rahmeten 
lil’A lemin, ResÜ I-i Ekrem ve Nebiyy-i Muhterem Seyyidina-Ebe’l-Kaasım Muhammed Mustafa sallallahü aleyhi ve sellem Efendimiz ve O’nun bütün ashabına olsun.
Benim isteklerim Acizce.
Dilim anca buna yetiyor.
ALLAH ‘ım Sen Dünyada da Ahirette de en güzel dereceler mertebeler verdiğin bütün hayatını helal ve temiz nimetlerle bezeyip donattığın hesabsızca en güzel cennetini ve en yüksek rızana mazhar olan kız ve erkek evlatlar nesiller-zürriyetler nasib eyle. 
Bizi onlara onları bize hayırlı kıl.
Bizi de Anne-Babalarımıza hayırlı, saydığım ve sayamadığım güzel ahlaklar üzere eyle.
Muhakkak Sen Dualara En Güzel Şekilde İcabet edensin.
Bizlere bunları göster hayır ve güzellik üzere ihsan eyle
ALLAH’ım bilerek ya da bilmeyerek işlediğimiz günahlardan dolayı bizi cezalandırma, AFFET !
Katından hayırlı,nur yüzlü,sağlıklı EVLATLAR ver Rabbim
ALLAH’ım sen okuduğum AYETEL KÜRSİLERİ bebeğimin gelmesi için vesile kıl.
Rabbim sen katından doktorlara bile gerek kalmadan kendiliğinden hayırlı bir evlat ver.
Rabbim sen her daraldığımda yar ve yardımcım ol .
SENİN HERŞEYE GÜCÜN YETER AMİN AMİN AMİN YA MUİN BİNLERLE NİHAYETSİZ AMİN
Es-salatu ves-Selamu Ala Rasulüna Muhammedin ve Ala Alihi vesahbibihi Ecmain 
Vel-hamdülillahi Rabbil-Alemin. AMİN…
ARDINDAN – AYETEL KÜRSİ

Yukar k