Hamilelik Testi Fiyatı

Annede bulunan yumurtalardan birinin döllenmesi yani gebeliğin başlaması ile birlikte her kadının vücudunda belirli bir oranda bulunan HCG adlı hormon yükselişe geçer. Bu nedenle HCG hormonuna hamilelik hormonuda denir. Çok nadir durumlarda gebelik dışı yükseliş gösterebilen bu hormon gebeliğin oluşumu ile birlikte ilk olarak kanda daha sonra ilerleyen zaman ile birlikte idrarda yükselir. Gebelik şüphesi yaşayan kadınların tercih ettikleri idrarda hamilelik testleri eczanelerde satılmaktadır ve Hamilelik Testi Fiyatı genel olarak 3,50 ile 5 lira arasında değişmektedir.

Ancak idrarda hamilelik testinden kesin sonuç alabilmek için yumurtanın döllenmesinin üzerinden en az 14 gün geçmiş olması gerekmektedir. Aksi takdirde gebelik olduğu halde test negatif sonuç verebilir. Bu nedenle test sonucu negatif çıkan ancak hamilelik belirtileri devam eden kadınların testi 1 hafta sonra tekrarlamaları gerekir.

Hamilelik testinde en erken ve en kesin sonucu veren test ise kanda hamilelik testidir. Kanda Hamilelik Testi Fiyatı ise özel bir merkezde yapılırsa 32 lira civarıdır. Ancak sağlık ocaklarında da yaptırılabilen bir testtir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir