Hamile Kıyafetleri ve Fiyatları

2013 Sonbahar- Kış sezonunun hızla açılmasının ardından, rengarenk, son moda ve yüzlerle çeşit ve model de kıyafette vitrinlerdeki yerini aldı. Bu sezonda hamile olan bayanlar için de, modayı yakından takip etmeleri, bu stresli dönemlerinde de şık olup, kendilerini iyi hissetmeleri için bolca alternatif sunuluyor.

 

hamile kıyafetleri

hamile kıyafetleri

Eski dönemlerde hamileler, çok az yerde bulabilecekleri, modadan uzak, üstelikte pahalı kıyafetler yerine, son dönemlerde neredeyse bütün bayan giyim mağazalarında, sezona uyan üstelikte makul fiyatlarla yüzlerce kıyafet bulabiliyorlar.

Yeni sezonlarda büyüyen firmalar, konseptlerine hem hamile bayan giyimi, hem de çocuk giyimi ekleyerek, ben ne giyeceğim stresinden hamile bayanları kurtarıyorlar.

2013 Sonbahar-Kış sezonu kapsamında ve son bir kaz sezonda, bol dökümlü, rahat modellerin, sezonların modası olması sebebiyle, hamile bayanlar, hamile bölümü diye ayrılmayan günlük kıyafet reyonlarından da kendilerine uygun, üstelik doğum sonrasında da kullanmaya devam edebilecekleri çok şık kıyafetler bulabiliyorlar.

Taytlar, robadan elbiseler, son birkaç sezonun modası tunikler, uzun rahat etekler ve neredeyse bir abiye kadar şık eşofmanlar… Bunların hepsini rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

Hamilelik döneminde kıyafet alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Özellikle hamilelik döneminde, rahatsız, kaşındıran, terleten, düşük bel, bellerinizi sıkan, giydiğinizde rahatsız etmeyen fakat giyerken çıkarken sizi zorlayan kıyafetlerden uzak durmalısınız. Hamilelik dönemizde özellikle teninizde hassas olacağından, pamuk içerikli ürünleri daha fazla tercih etmelisiniz. Bunun dışında düşük bel pantolonlar ve çamaşırlar belinizi sıkıp, hem bebeğe, hem de size rahatsız vereğinden, daha rahat ve yüksel bel ürünleri tercih etmelisiniz.

Hamile Kıyafet Modelleri

Günlük yaşamınızda kottan vazgeçemiyorsanız, hamilelik döneminizde de kot pantolon ya da kot etek giymek isterseniz, pek çok mağazanın hamile reyonunda, beli yüksek lastikli, sıkmayan, rahat kot pantolon ve kot etek modellerini bulabiliyorsunuz.

Çeşitliliğin artması nedeni ile, hamilelik döneminde kullanabileceğiniz bluz, tayt, tunik modellerini, 10 TL gibi komik rakamlara satın alabiliyorsunuz. Bunlar dışında, 39 TL den başlayan kot pantolon ve eteklerde de hamileler için uygun modeller yer alıyor.

Tabi ki diğer kıyafet modellerinde olduğu gibi, satılan kıyafetler, kullanılan malzemeye, tasarımcısına, satılan mağazasına göre arta da biliyor, azala da biliyor.

Hamile kaldığınızda çok fazla alışveriş yapmak yerine evde bulunan kıyafetlerinizin de pek çoğunu ufak takviyelerle kullanabilirsiniz. Mesela, evde bulunan hafif dökümlü çok sevdiğini bir bluzunuzun ya da kazağınızın içerisine her mağazada bulabileceğiniz, uzun kalçayı kapatan rengarenk atletler alabilir, gelen kış ayı ile birlikte altlarına uygun fiyatlara kalın, yüksek bel taytlar alabilirsiniz. Üzerine giyeceğiniz, hırkanız ve altına giyeceğiniz 2013 son model çizmelerinizle çok şık olabilirsiniz. Hem ufak takviyelerle maddi durumunuzu zorlamadan kıyafetler alabilir, hem de rahat kıyafetler için de özgürce, rahatsız olmadan hareket edebilirsiniz. Tabi ki bu dediklerimin hepsi, mağazaların vitrinlerindeki birbirinden şık, ucuz modellerden gözlerinizi alabilirseniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir